Skip to content
Home » Baltijas Vienotības skrējiens

Baltijas Vienotības skrējiens

Pirmajā dienā dalībai Baltijas vienotības skrējienā “Sirdspuksti Baltijai” pieteicās vairāk nekā 1500 cilvēku.

  1. gada 7. augusts

Lejupielādēt logotipu

Sirdspuksti Baltijai

JPG EPS

Reģistrācija Baltijas vienotības skrējienam “Sirdspuksti Baltijai” sākās 6. augustā pulksten 11:00, un dienas laikā Baltijas valstīs reģistrējās vairāk nekā 1500 cilvēku, tostarp sabiedriskās organizācijas, ģimenes ar bērniem un slaveni cilvēki. Visaktīvākā reģistrācija notiek Latvijā.

Valsts prezidents Valdis Zatlers, Igaunijas vēstnieks Jaks Jerits, Lietuvas vēstnieks Antanas Valionis, dziedātāja Marija Naumova, slavenais bobslejists Zintis Ekmanis, AS “Latvijas Gāze” valdes priekšsēdētājs Adrians Deiviss, Latvijas Medicīnas katastrofu centra direktors Mārtiņš Šics, spēkavīrs Agris Kazeļņiks un daudzus citus –  sportistus, māksliniekus, ārstus, žurnālistus un pedagogus.

‘’Sirdspuksti Baltijai’’ ir 24 stundu skrējiens pa vēsturisko Baltijas ceļu, kas 22. un 23. augustā visās trīs Baltijas valstīs atzīmēs Baltijas ceļa divdesmito gadadienu. 678 km maršruts ir sadalīts 1 km stafetēs, un ikviens Baltijas valstīs ir aicināts piedalīties un noskriet savu kilometru Baltijas vienotības godā. “Sirdspuksti Baltijas valstīm” notiek, lai vēlreiz izjustu Baltijas valstu vienotību, atgādinātu par kopīgo cīņu par brīvību un pierādītu mūsu nacionālās identitātes dzīvotspēju.

Skriešanas krekli (PDF)

Sirdspuksti Baltijas valstīm

Reģistrēties sacensībām var kampaņas vietnē www.baltijascelam20.lv, kur tiek publicēta detalizēta sacensību karte, katrā no stafetes maiņas punktiem tiks atzīmēts maršruts un laiks, kas norādīts kilometros. Tāpat var iegūt papildu informāciju, kā arī reģistrēties tiešsaistē noskrietiem kilometriem informatīvajā teltī pie Brīvības pieminekļa, kas ir novietota ar uzņēmuma Latvijas Mobīlais Telefons atbalstu. Telts būs atvērta līdz 23. augustam katru dienu no pulksten 10:00 līdz 22:00.

Papildus informācija:

Anda Vaiče, annab@deepwhite.lv, tālrunis 20 392 276

Reģistrējušies pirmie Baltijas vienotības skrējiena “Sirdspuksti Baltijai” dalībnieki.

Latvijas prezidents Valdis Zatlers Baltijas Ceļa piemiņas skrējienā veiks pēdējo kilometru

  1. gada 6. augusts

Ceturtdien, 6. augustā, sākās reģistrācija Baltijas vienotības skrējienam “ Sirdspuksti Baltijai”, Igaunijas vēstnieks Jaks Jerits, Lietuvas vēstnieks Antanas Valionis, dziedātāja Marija Naumova, slavenais bobslejists Zintis Ekmanis, AS “Latvijas Gāze” valdes priekšsēdētājs Adrians Deiviss, Latvijas Medicīnas katastrofu centra direktors Mārtiņš Šics, spēkavīrs Agris Kazeļņiks, rakstniece Inga Ābele, gaisa balonu pilots Gunars Dukste, aktieris Juris Kalniņš, žurnāliste Elita Veidemane, kā arī daudzi citi sportisti, mākslinieki, ārsti , žurnālisti, skolotājas.

Sirdspuksti Baltijai ir 24 stundu skrējiens pa vēsturisko Baltijas ceļu, kas 22. un 23. augustā visās trīs Baltijas valstīs atzīmēs Baltijas ceļa divdesmito gadadienu. 22. augusta pēcpusdienā tas sāksies Tallinā un Viļņā, bet noslēgsies 23. augustā pulksten 20:00 ar svinīgu pasākumu Rīgā. “Sirdspuksti Baltijai” notiek, lai atkal sajustu Baltijas valstu vienotību, atcerētos kopīgo cīņu par brīvību un pierādītu mūsu nacionālās identitātes dzīvotspēju, akcijas organizatori, Latvijas Orientēšanās federācijas pārstāvji (LOF) ).

678 km maršruts ir sadalīts 1 km stafetēs, un ikviens Baltijas valstīs ir aicināts piedalīties un noskriet savu kilometru Baltijas vienotības vārdā. “Mēs aicinām cilvēkus pamest savu biznesu, pamest savas mājas un bēgt – cieņas pret vēsturi, pienākuma pret rītdienu un mīlestības pret savu zemi dēļ,” teica LOF pārstāvji Jānis Lazdāns un Pēteris Apinis, uzsākot dalībnieku reģistrāciju. …

Aicinājumam pievienojas skrējiena idejas autors, Valsts prezidents Valdis Zatlers, kurš jau ir reģistrējies skrējienam un noslēgs stafetes pēdējo posmu pāri Daugavai līdz Brīvības piemineklim.