Skip to content
Home » Latvija

Latvija

Valdis Zatlers, Latvijas prezidents

Pirms 20 gadiem Igaunijas, Latvijas un Lietuvas tautas apvienojās, visiem bija kopīgais sapnis par brīvību, piedaloties Baltijas ceļā. Trīs tautu vienotības spēks lika pasaulei mūs sadzirdēt un atcerēties kā unikālu apliecinājumu Baltijas revolūcijai.

Šogad, 22. un 23. augustā, sirdsdarbība, ko trīs kaimiņvalstu iedzīvotāji radīja kopīgā skrējienā no Tallinas un Viļņas uz Rīgu, veido īpašu Baltijas ceļu. Tā būs iespēja ikvienam – mazam, lielam, jaunam un vecam – atkal piedzīvot savu Baltijas ceļu un demonstrēt vienotību nākotnes izaicinājumu pārvarēšanā.

——————

Santa Didus, aktrise

Jebkura šāda rīcība šobrīd ir morāls atbalsts Latvijai. Es gribu skriet, lai parādītu, ka mēs joprojām esam šeit Latvijā un turpinām strādāt. Un ir ļoti svarīgi, lai ikviens būtu aicināts piedalīties šajā skrējienā.

——————

Adrians Davis, AS “Latvijas Gāze” valdes priekšsēdētājs

Baltijas valstis vieno ne tikai gāzes vads, bet arī sirds un dvēsele. Atkārtojot šo vēsturisko notikumu, mēs parādām sev un pasaulei, ka patriotisms ir dzīvs Baltijas valstīs.

Tajā pašā laikā tas ir ļoti personisks notikums, jo, skrienot par Baltiju, par Latviju, ir pienācis laiks padomāt par to, ko varu dot savai valstij, kā varu būt noderīgs.

——————

Elite Veidemane, žurnāliste

Ja kādam tagad Latvijā ir grūti, ticiet man, arī pati Latvija ir pārdzīvojusi daudz grūtākus laikus. Visas nebūšanas ir vieglāk pārvarēt, ja jūtam, ka neesam vieni. Laikā, kad patieso kopābūšanu lielā mērā ir nomainījis internets un telefons, arvien svarīgāka kļūst dinamiska sirdspuksta sajūta. Aicinu tos, kuri atceras 1989. gada Baltijas ceļu, un tos, kuriem tas būs pieejams pirmo reizi, skriet, lai noskaidrotu, ko nozīmē vienotības spēks!

——————

Marija Naumova, mūziķe

Mums jājūtas, ka mēs visi esam viena liela ģimene. Laikā, kad mums viss bija labi, mēs pamanījām atsvešinātību – katram ir sava māja, katram sava automašīna … Tagad mēs vēlamies atkal būt kopā, un šīs sacensības palīdzēs atcerēties, ka mēs visi esam viens liels organisms , ka šī zeme ir mūsu kopīgais pamats. Māja. Es aicinu visu pasauli piedalīties šajās sacensībās!

——————

Lauris Reiniks, mūziķis

Tāpat kā visa mana ģimene, esmu liels Latvijas patriots. Kad pirms 20 gadiem stāvējām roku rokā Baltijas ceļā, man bija 10 gadi. Es atceros, ka mums līdzi bija termoss ar tēju un konditorejas izstrādājumi, un virs galvas lidoja helikopteri. Es sapratu, ka tas, ko mēs darām, ir ļoti svarīgi mums un mūsu valstij. Šodien es vēlos atdzīvināt šīs patīkamās emocijas un uzskatu par savu pienākumu būt kopā ar Latvijas, Lietuvas un Igaunijas tautām šajā vēsturiskajā dienā, kas mums visiem kļuva par sākumu ceļā uz brīvību, kuru baudām šodien.

——————

Kristīne Virsnīte, “Māmiņu kluba” pārstāve

Šajās sacensībās kopā ar mazuļiem skries daudzas mammas. Ceru, ka tēti arī pievienosies skrējienam, jo ​​ģimene ir valsts miniatūrā, kuras spēks slēpjas vienotībā. Grūtos laikos cilvēki mēdz norobežoties no citiem un cīnīties vientulībā, bet es mudinu visus to darīt kopā.